Преподаватель английского языка (Native Speaker)

Вакансия 85904   ·   6 декабря 2019, 12:58

Архивная вакансия

Прямой работодатель

CTGroup

Статус

Вакансия находится в архиве

Условия работы

Город

Астана   –   на карте

Заработная плата

По договоренности

График работы

Подработка

Условия

General responsibilities:

To teach English Language at various levels.

To develop a range of a language delivery programs for teaching General/Business English.

To set and mark home assignments in accordance with English Language Section policy.

To prepare reports on individual trainees as required by English Language Coordinators.

Обязанности

Требования к соискателю

Образование

Высшее

Опыт работы

От 3 лет

Требования

Requirements:

Education:

A degree (Bachelor"s or Master"s) in English.

DELTA or any equivalent diploma, TESOL (teaching English to speakers of other languages) or TEFL (teaching English as a foreign language) or any equivalent degree would be advantageous.

Work experience: at least 3 years of teaching experience (teaching adults); teaching in oil and gas industry would be advantageous.

Salary expectations: Candidates should provide their salary expectations.

Другие вакансии

Учитель английского языка

договорная

Астана

Художник-преподаватель

договорная

Алматы

Преподаватель в группы продленного дня / Учитель начальных классов

150 000 – 180 000 тнг.

Алматы

Психолог

100 000 – 150 000 тнг.

Алматы

Педагог

100 000 – 120 000 тнг.

Алматы

Учитель физической культуры

договорная

Шымкент

Воспитатель в детский сад

160 000 – 200 000 тнг.

Астана

Штатный учитель математики в образовательный центр

от 300 000 тнг.

Астана

Преподаватель по информатике в онлайн-сервис

договорная

Астана

Преподаватель по китайскому языку в онлайн-сервис

договорная

Астана